Türkiye Covid19 Ortak Akıl Platformu Kullanım Koşulları

Türkiye Covid19 Ortak Akıl Platformu Kullanım Koşulları

  1. Genel Bilgiler

1.1. Ortak Akıl Platformu http://tr-covid19.com/ ve http://covid19.innocentrum.com/covid19/#/ adresleri üzerinden sunulan hizmeti ifade eder.

1.2 Ortak Akıl Platformu’nu kullanmakla bu kullanım koşullarını kabul etmiş sayılırsınız.

1.3. Ortak Akıl Platformu üyelik sözleşmesini onaylamanızla birlikte bilgilendirme için size e-posta gönderilmesini kabul etmiş olursunuz.

  1. Hesaplar

2.1.Ortak Akıl Platformu’na giriş yapmak için verdiğiniz iletişim bilgilerinizi lütfen kontrol ediniz. Bilgilerin doğru ve güncel olmaması durumunda sistemde karşılaşacağınız muhtemel sorunların çözüm sürecinde sıkıntı yaşayabilirsiniz.

2.2.Ortak Akıl Platformu size daha iyi hizmet verebilmek için tek taraflı olarak üyelik koşullarında değişikliğe gitme ve üyelik sonlandırma hakkını saklı tutar.

  1. Ücretlendirme ve Ödüllendirme

3.1.Ortak Akıl Platformu üzerinden gönderdiğiniz yenilikçi fikir önerileri için hiçbir şekilde bir ücret ödemezsiniz.

3.2.Ortak Akıl Platformu üzerinden ödüllü etkinlikler düzenlendiğinde, bu etkinliklerden ödül ve hediyeler kazanabilirsiniz. Ödül ve/veya hediyelerin verilmesi http://tr-covid19.com/ adresinde belirtilen paydaş kurumların insiyatifinde olup bu konuda herhangi bir zorunluluk bulunmamaktadır.

4. Kalite ve Hizmet Yönetimi

4.1.Ortak Akıl Platformu ile ilgili tüm istek ve şikayetlerinizi web sitemizde bulunan iletişim formundan bize iletebilirsiniz.

  1. Yasal Sorumluluklar

5.1.Sisteme erişim için size gönderdiğimiz şifre ve bilgileri saklama ve koruma sorumluluğu tamamen size aittir.

5.2.Beklenmedik durumlarla (mücbir sebepler) karşılaştığımızda hizmet veremediğimiz anlar olabilir. Bu durumlarda yaşanacak problemlerle ilgili sorumluluk kabul edemeyeceğimizi üzülerek belirtmek isteriz.

5.3.Üzülerek belirtmeliyiz ki aşağıdaki koşullara aykırı davranışta bulunmanız durumunda kanuni haklarınızı saklı tutmakla birlikte portalı kullanmanıza izin veremeyiz ve sizi sistemden çıkarmak zorunda kalabiliriz.

 5.3.1. Yanlış, eksik, yanıltıcı bilgiler ve genel ahlak kurallarına uygun olmayan ifade, görsel vs. içeren içeriklerin ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve Türkiye Cumhuriyeti’nin taraf olduğu yasalara aykırı herhangi bir bilgi ve verinin sisteme kaydedilmesi,

5.3.2. İçeriklerin izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalanması,

5.3.3. Sistemin güvenliğini tehdit edecek ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek başka yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi.

5.3.4. Ortak Akıl Platformu’nun kullanımından kaynaklanan ihtilafların çözümünde Ankara  Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olacaktır.

  1. Kişisel Verilerin Korunması

6.1.Bu kullanım koşullarını onaylamakla Ünvanı Sistematik İnovasyon Yönetimi Ar-Ge Yazılım Dan. Tic. Ltd. Şti. (Şirket veya innoCentrum) olan Şirket tarafından açıklanan 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK/Kanun”) kapsamında hazırlanmış aydınlatma metninin tamamını okumuş, anlamış ve Şirket’in Kanun çerçevesinde kişisel verilerin ne şekilde işlediği ve kimlere ne şekilde aktaracağı hakkında bilgi sahibi olunmaktadır.

6.2.Bu kapsamda, işbu Aydınlatma Metni’ne verdiğiniz onay ile kişisel verilerinizin ilgili mevzuatta belirtilen ve/veya Aydınlatma Metni’nde belirtilen işleme amaçları ile sınırlı olmak koşuluyla, gerekli olan azami süre ve herhalde kanuni zaman aşımı süreleri kadar muhafaza edilerek işlenmesine özgür iradenizle onay verdiğinizi, Şirket tarafından bu hususta tereddüde yer vermeyecek şekilde aydınlatılmış olarak bilgilendirildiğinizi ve Kanun çerçevesinde açık rızanızın bulunduğunuzu kabul ve beyan etmiş olmaktasınız.

6.3. Ortak Akıl Platformu üzerinden farklı bağlantılara sağlanan uzak eğitim içeriklerine ulaştığınız ve/veya bu eğitimlere katıldığınız taktirde eğitim videolarının her türlü ses ve görüntü işlemesine, kayıt altına almasına ve bu eğitim videolarının sosyal medya platformları ve/veya diğer internet adresleri üzerinden paylaşılmasına açık rıza vermiş sayılmaktasınız. 

7. Fikri Mülkiyet Hakları

7.1. Ortak Akıl Platformu üzerinden üretilen tüm içerik, fikir veya tasarımların fikri mülkiyet hakları o içerik, fikir veya tasarımları üreten ve/veya tasarlayan kişilere ait olup bu içerik ve tasarımların korunumuna ilişkin  5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunda sayılan hususlar geçerlidir.

7.2. Ortak Akıl Platformu üzerinden üretilen içerik,fikir veya tasarımlara ilişkin http://tr-covid19.com/ adresinde belirtilen paydaş kurumların herhangi bir sorumluluğu bulunmamakla birlikte işbu kullanım sözleşmesini onaylayan ve Şirket’in sağladığı fikir yönetim portalı üzerinde fikir girişlerini yapan tüm kullanıcıların ürettikleri içerik, fikir, tasarım vb. hususlar noktasındaki tüm sorumluluklar içerik/fikir/tasarımları üreten kullanıcılara aittir.  

8. Diğer Web Sitelerine Bağlantılar

8.1.Dış bağlantılara bağlanmayla ilgili güvenlik sorunları konusunda dikkatli olmanızı tavsiye eder, bu bağlantılara gittiğinizde yaşayabileceğiniz potansiyel sorunlarda sorumluluk kabul etmediğimizi bilmenizi isteriz. 

9. Veri ve Gizlilik

 9.1.Sizden topladığımız bilgileri nerede kullandığımız ve nasıl koruduğumuz hakkında detaylı bilgi için lütfen Gizlilik Politikamıza göz atınız.

10.  Değişiklikler

10.1.  Kullanım koşullarında sistemi geliştirmek için değişiklikler yapabiliriz. Ortak Akıl Platformu’nu kullanmaya devam ettiğiniz süre içerisinde yaptığımız değişikliklerden sorumlu olduğunuzu lütfen unutmayın. Bu nedenle kullanım koşullarını belirli aralıklarla gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

11.  Bizimle İletişime Geçin

11.1.  Bu Kullanım Koşulları ile ilgili herhangi bir sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçiniz.